• "Semere-i hayat, hayırla yâd olunmaktır."

MÜTEVELLİ

NAHİT KİLER(Yönetim Kurulu Başkanı)

 

1965 Bitlis doğumlu Nahit Kiler, ilk, orta ve lise öğrenimini Bitlis'te tamamladı.

Liseden sonra iş hayatına atılan Kiler, babasının emekliliğinden sonra bakkal dükkanlarını geliştirerek 1994 yılında Kiler Marketler Zinciri'ni açtı.

2004 yılında 55 dükkanı olan Nahit Kiler, 2005'te Canerler adlı marketler zincirini aldı. 

1983 yılında kurulan Kiler Grubu, Kiler Marketler Zinciri ile büyüdü. Firma, perakende sektöründen sonra turizm, enerji, sağlık, inşaat ve hizmet sektörlerinde yatırımlar yaptı. 

Kiler Holding’in inşaat grubu projeleri gerçekleştiren Kiler GYO Aş. ve bu projelerin inşaatını üstlenen BİSKON YAPI Aş. ile birlikte inşaat projelerini hayata geçirdi. Kiler Holding, 4 ana grup altındaki 22 şirketiyle, 10’un üzerinde farklı sektörde faaliyet gösterdi. Kiler; Hikmet Kiler Vakfı'nın kurucusu olup Evli ve 4 çocuk babasıdır. 

 

 

 

ÜMİT KİLER(Yön.Kur.Bşk.Yrd)


1970 yılında Bitlis'te doğdu. İnşaat, gayrimenkul, taşımacılık, AVM yönetimi, şeker sanayi ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Kiler Holding'in Başkan Vekili olarak görevini sürdüren Ümit Kiler; Hikmet Kiler Vakfı'nın kurucularından olup aynı zamanda vakfın mütevelli heyeti üyesidir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi mütevelli heyeti üyeliğinin yanı sıra çeşitli vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında da halen aktif görevleri devam eden Kiler; TOBB, Betav, Bigiad, Müsiad, İTO, İTB, ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyeliğini de sürdürmektedir. Kiler; Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

VAHİT KİLER(Yönetim Kurulu Üyesi)


24 Aralık 1966 yılında Bitlis'te doğdu. 

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bitlis'te tamamladıktan sonra 1984 yılında ailesiyle birlikte Bitlis'ten İstanbul'a göç ederek küçük bir bakkal dükkanı ile başladığı ticaret hayatına, önce Kiler Marketler zinciri ile perakende alanında, sonrasında inşaattan enerji sektörüne kadar faaliyet gösteren Kiler Holding A.Ş. çatısı altında yer alan 35 grup şirketle devam etmektedir. Lisans eğitimini Ekonomi alanında tamamlamıştır.

AK Partinin Kurulduğu 2001 yılında, parti üyesi olarak görev almış ve AK Parti Kurucu İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

22. 23. ve 24. Dönem Bitlis Milletvekili olarak seçilen Kiler, 2018 yılında 27. Dönem Milletvekili olarak tekrar Meclis'te görev almıştır.

Kiler; Hikmet Kiler Vakfı'nın kurucusu olup Evli ve 4 çocuk babasıdır.